X
تبلیغات
زولا

گزارش همایش : "روز جمعه بزرگداشت بیستمین سال تاسیس گروه کوهنوردی دنا اصفهان بود" که درپاییز 1375 توسط افراد کوهنورد قدیمی ؛ همنوردان ؛ امجد سموآتی ؛ ابدال کریمی ؛ جواد مرندی و زنده یاد بهمن کاظمی  تاسیس و شروع به فعالیت کرد . اهداف گروه فرهنگ سازی و آموزش کوهنوردی در تمام ابعاد و نیز صعود به کلیه قلل مرتفح ایران بوده و هست و نیز آشنایی کوهنوردان با سرزمین و تاریخ ایران زمین بوده است ودر این راستا برنامه های بازدید از ابنیه های تاریخی در قالب برنامه های فرهنگی تدوین واجرا گردید . گروه به سرعت شکل گرفته وابتدا برای گردهمایی جلسات هفتگی در مرکز شهر اصفهان  دفترو تلفن ثابت تهیه نمودند و افراد گروه ملزم به شرکت در جلسات هفتگی بودند ودراین جلسات گزارش برنامه اجراشده و آموزش تئوری در مورد مطالب کوهنوردی و ثبت نام برای برنامه هفته آینده انجام میگرفت ومیگیرد.ساختن وسایل کوهنوردی از قبیل کارابین کارگاهی ؛ کارابین پیچ ؛ رول پانچ ؛ چکش ؛ کلنگ ؛ دستگیره ظرف ؛ ظروف غذابر؛ پیرانا ؛ونوس؛ دیگر ابزار دره نوردی و... به صورت کاملا استاندارد توسط مهندس امجد سموآتی وبا ارزان ترین قیمت عرضه به بازاراز افتخارات گروه کوهنوردی دنای اصفهان است.ازدیگرافتخارات مهم گروه کوهنوردی دنای اصفهان اجرای 20سال کوهنوردی در شرایط متفاوت کوهستانی و صعود های بلند و زمستانی بدون حادثه میباشد .برای آشنایی بیشتر عمل کرد برنامه های اجرا شده به سایت گروه کوهنوردی دنای اصفهان رجوع کنید .


جشن برگزاری گروه دنا در منطقه وردشت سمیرم در کنار کوه صولک و در فضایی با طبیعت دلنشین بر گزار شد . تعداد زیادی (حدود 300 نفر) از گروه های کوهنوردی و جمع کثیری از همنوردان ازاستانها و شهرستانهای مختلف شرکت کردند که از میهمانان با صبحانه و چایی آتشی  پذیرایی گردید و در این همایش زیبا همنوردان مسعول گروه در رابطه با عمل کرد بیست ساله گروه سخنرانی کرده و سپس از گروه های شرکت کننده دعوت شد تا نظرات خود را بیان کنند  و در ادامه برنامه در مورد ابزارهای دنا توسط همنورد عزیزم استاد امجد سموآتی سازنده اولین ابزار فنی فلزی در ایران توضیحاتی داده شد و در همایشی فراموش نشدنی قدرت کارابین دنا با بلند کردن خودرو پاترول با وزن دو تن و پنج کیلو به نمایش گذاشته شد که فریاد هورا و تشویق همنوردان تا بلندای بلندی ها طنین افکند و سکوت منطقه را در هم شکست . در ادامه برنامه صعودی کوتاه برای همنوردان در نظر گرفته شده بود که به خوبی برگذار گردید و این مراسم با شکوه در ساعت 16 عصر با یاد و خاطره ای جاودانه به پایان رسید . 


زنده باد مردی با اراده آهنین که سخت کوشید تا امروز نام ابزار دنا برهر دیواره ای جلوه گر باشد


سن سخنرانی همایش در فضای باز کوهستانی  


برای مشاهده تصاویر بیشتر ادامه مطلب را کلیک کنید 

 

 تصاویری از کل برنامه همنوردان دنا با لباسهای فرم وجمعی از دوستان 


علامت گزاری جهت مسیر به طرف منطقه برای میهمانان 


میز صرف صبحانه 


چای آتشی برای پذیرایی 

 

حضور سبز همیاران کوه دوستان جمعیت هلال اهمر سمیرم 


نمایش قدرت کارابین دنا بخشی از ابزارهای ساخته شده دنا توسط استاد سوآتی 
حرکت برای صعود به قسمتی از قله صولک در منطقه وردشت سمیرم                                                                                       زنده باد کوه و کوهنورد