X
تبلیغات
زولا


 گزارش تصویری از : سفر آخر سال من  ( ۲۸ و ۲۹ اسفند ۹۵ ) به روستای تاریخی میمند و بازدید از غار ایوب منطقه شهر بابک جای همه همنوردان خالی بود .
میمند با تاریخ ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ سال در ۳۸ کیلومتری شمال‌شرقی شهرستان شهربابک در عرض ۳۰ درجه و ۱۶ دقیقه و طول ۵۵ درجه و ۲۵ دقیقه قراردارد. ارتفاع آن از سطح دریا ۲۲۴۰ متر و وسعت آن ۴۲۰ کیلومترمربع است این روستا بین شهرهای شهربابک، سیرجان، رفسنجان وانار قرار دارد. میمند در دهستان‌میمند، در شهرستان شهربابک و در استان کرمان واقع شده‌است. باران سالیانه آن ۱۸۵ میلیمتر است.


غار ایوب : یکی از غارهای استان کرمان بر روی کوه ایوب در جنوب شرقی شهر دهج در شهرستان شهربابک قرار دارد. منشأ این غار گدازه های آتشفشانی است. بر اساس بررسی‌های باستان شناسی در گذشته محل سکونت بوده است. آثار دوره اشکانی به راحتی در این غار دیده  می‌شود. اصلی ترین مشخصه غار ایوب دهانه بسیار بزرگ با ٦٠ متر طول و ٨٠ متر ارتفاع می باشد که بزرگترین دهانه غار در ایران می باشد این غار بزرگترین غار آذرین ایران می باشد .

نمایی از روستای تاریخی میمند


برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید   تصاویری از کل برنامه                                         با شما در برنامه های بهاری