X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

عنوان برنامه : گردشگری در حاشیه درازه رود . ( استان چهار محال بختیاری )

 

مدت برنامه : یک روز جمعه ۳۱/۴/۹۰ 

 

ساعت حرکت : ۵ صبح

 

 شنلی : کوهی است به ارتفاع 3359 متر از سطح دریا که در جنوب شهرستان دهاقان ودرمنطقه سردشت ازاستان اصفهان قرارگرفته و روستاهای بودجان ؛ آستانه چشمه سفید ؛ ورق ؛ مهر گرد ؛ در اطراف این کوه قرار دارد .چشم انداز دامنه ها و دشت این کوه بسیار زیبا و فرح بخش است و در فصل بهار پوشیده ازگونه های نادر انواع گل وگیاه میباشد از جمله لاله های واژگون ؛ آلاله ؛ زنبق ؛ گون ؛ آویشن و...

نام شنلی بر گرفته از وجود سطح های صاف پراز شن درارتفاعات این کوه میباشد مردم محلی این کوه  را شندون هم می نامند .  

در ضلع  جنوبی این کوه دره زیبا وچشمه ای دائمی  مشرف به روستای ورق وجود دارد به نام  " آلا بلاغ " و انبوهی از درختان بید در اطراف آن محل خوبی برای استراحت ومسیر مناسبی برای صعود در تابستان  می باشد.این چشمه برای مردم منطقه بسیار مقدس است . در فصل زمستان این کوه به دلیل برف زیادی که دارد محل خوبی برای تمرین صعود های زمستانی است .

صبح روز جمعه ساعت 5 اصفهان را ترک کرده و از جاده مبارکه به دهاقان رفته و در کیلومتر 5 جاده دهاقان ؛بروجن در سمت چپ وارد جاده فرعی بودجان شده و پس از صرف صبحانه کنار قنات پر از آب بود جان ؛ بعد از عبوراز  روستای ورق در سمت چپ  وارد جاده خاکی شده و پس ازطی3 کیلومتر خاکی حرکت برای صعود در هوایی خنک آغاز شد و هنگام رفت و بر گشت  به قله کنار چشمه پر آب " آلا بلاغ " استراحت کرده و به پایین مراجعت نموده به اصفهان باز گشتیم . جای تمامی همنوردان خالی بود .

                                                           پایدار باشید

           

 

 

 

عکسها از محمد امیری  

 

کوه شنلی از نمای جنوبی از طرف روستای ورق 

 

برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید

ادامه مطلب ...

عنوان برنامه :صعود به قله شنلی (دهاقان ) 

 

مدت برنامه : یک روز جمعه ۲۴/۴/۹۰  

  

ساعت حرکت : ۵ صبح جمعه

بازفت منطقه ای بسیار زیبا همراه با چشم انداز های دیدنی جنگلهای بلوط و بنک و رود خانه ای کاملا بکر چشم هر گردشگری را خیره میکند منطقه بازفت در ضلع جنوبی رشته کوه زرد کوه بختیاری قرار دارد و از این منطقه میتوان قله های هفت تنان و شاه شهیدان و کلون چین را به خوبی مشاهده کرد . این منطقه محل ییلاق کوچ   ایل بزرگ بختیاری است که اقوام مختلف ایل بختیاری در فصل بهار و تابستان و نیمی از پاییز در این میان سایه های خنک درختهای بلوط ویا کنار رود خانه بازفت چادر زده و به دامداری و گندم کاری مشغول هستند. و با شروع سرما از طریق گردنه تاراز به طرف گرم سیر کوچ کرده و در مناطق شیمبار (شیرین بهار )و چلو تا منطقه لالی و اندیکا در فصل زمستان مستقر میشوند  این روند سالهاست که ادامه دارد . برای دستیابی به منطقه بازفت بایستی از جاده شهرکرد به طرف دشتک و الیکوه رفت و پس از عبور ازشهرستان صمصامی و گردنه چری منطقه بازفت نمایان میگردد .

صبح روز پنج شنبه ۹/۴/۹۰ ساعت ۵ به طرف شهر کرد حرکت کرده و پس از استفاده از طبیعت منطقه ساعت ۴ عصر به منطقه بازفت بالا رسیده و به چادر  دوستان عشایرمان رفته وبعد از کمی استراحت از منطقه بازدید کردیم و شبی خاطره انگیز در میان مهمان نوازی دوستانمان که  شام تهیه کرده بوددند داشتیم . 

صبح روز جمعه ۱۰/۴/۹۰ در هوایی خنک صبحانه صرف شد . و با کوله های سبک به طرف خلاف آب رودخانه حرکت کرده و از آب سرد رودخانه استفاده کرده و عشایر مهربان با جای از ما استقبال کردند . و ناهار را باصرف  غذایی سنتی نیز مهمان دوستانمان بودیم  و در پایان ساعت 17 از دوستانمان خداحافظی کرده وساعت 23 اصفهان بودیم . جای تمامی همنوردان خالی بود.  

 

                                                     پایدار باشید  

 

عکسها از مهری شهبازی و محمد امیری  

 

  

برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید

     

ادامه مطلب ...

عنوان برنامه :بازدید از تنگ هونی (منطقه بازفت ) 

 

مدت برنامه : ۲ روز  پنج شنبه ۹/۴/۹۰ الی جمعه ۱۰/۴/۹۰ 

 

ساعت حرکت : ۵ صبح پنجشنبه