X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

گزارش برنامه : در برنامه صعود به قله غلات که از جبهه جنوبی برای دست یابی به قلل غلات و آب سپاه تدارک دیده شده بود . پس از رسیدن به منطقه و دیدن  جاذبه های کوه با عظمت دنا و حس کنجکاوی مسیر شناسی بخصوص برسی مسیر تنگه معروف فردای قیامت کمی تاخیر در اجرای صعود به قله بوجود آمد . و هوای نا مساعد هم نیز علت دیگری گردید تا  تصمیم به شناسایی منطقه گرفته شود برای اجرای برنامه های بعدی که به درستی مسیر یابی کنیم  و با مقدار زیادی تلاش کار به انجام رسید  .  بازدید از مناطق حفاظت شده محل نگه داری گوزن زرد ایرانی از ویزه گیهای برنامه بود . 


  گزارش کامل برنامه در وب سایت گروه کوهنوردی دنای اصفهان : 

http://www.denaesfahan.blogfa.com/عکسها : محمد امیری  


 

 برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید 

ادامه مطلب ...

عنوان برنامه : صعود به قله غلات کوه دنا  از مسیر جنوبی (پاتاوه ) همراه گروه کوهنوردی دنای اصفهان 


مدت برنامه  :  2 روز از پنج شنبه 93/7/24 ال 93/7/25  


چشم اندازی زیبای بخشی از قلل غربی دنا (محمد امیری)                                           با شما در برنامه های بیاد ماندنی 
استان کرمانشاه : در حاشیه غربی ایران قرار دارد. این استان از شمال به کردستان، از شرق به همدان، از جنوب شرق به لرستان، از جنوب بهایلام و از غرب به کشور عراق منتهی می شود.این استان از تارخ کهنی برخودار است . کوه بیستون ؛ غار پراو ؛ غار قوری قلعه غار سنگی دست ساز کاک حسین ؛ معبد آناهیتا ؛ طاق بستان و...در این استان قرار دارد .

 شهرهای مهم آن کرمانشاه مرکز استان ؛ قصر شیرین ؛ کنگاور ؛ گیلان غرب ؛ پاوه ؛ اسلام آباد غرب ؛  سرپل ذاب ؛ دالاهو ...  

استان کردستان : یکی از استان‌های کردنشین در غرب ایران است. این استان از سمت غرب به منطقه خودمختار کردستان کشور عراق، از سمت شرق به استان همدان، از سمت شمال به استان آذربایجان غربی و از سمت جنوب به استان کرمانشاه محدود شده‌است. ساکنان استان کردستان به زبان‌ کردی سخن می گویند.و مرکز آن شهرستان سنندج است .شهرهای مهم آن مریون ؛ بانه ؛ قروه کامیار؛ دیواندره ؛ سروآباد ؛ دهگلان ؛ یاسکوند ؛ سریش آباد . طبیعت بسیار زیبای منطقه ارومانات از جازبه های این استان است .

 

"لطفا حتما بخوانید" 

کاک حسین کوه کن یا خالو حسین کوه کن : (طبعی به هم رسان که بسازی به عالمی یا همتی که از سر عالم توان گذشت ) حسین کوه کن مردی است از  اهالی کرد روستای دروله منطقه پاوه   دوران کودکی او همانند دیگران بطور طبیعی سپری شدو در ۲۰ سالگی ازدواج می کند که حاصل این ازدواج۳ پسر و ۳ دختر می باشد. و در 25 ساله گی مشکلات این مرد سخت کوش شروع میشود . چون در هنگام شکار  گلوله ای از تنفگش رها می شود که به پایش اصابت می کند  و همیشه  یک پایش را از دست می دهد و این پایان ماجرا نیست . اندکی بعد خانه و کاشانه اش را در روستای دروله از دست می دهد و به منطقه قشلاق می رود و در خانه ای گلی در آنجا به زندگی ادامه می دهد.مدتی بعد از آن نیز همه دام را به دلیل ریزش خانه و هوار از دست میدهد  و بعد از آن ماجرا سه پسر و همسرش را به دلایل مختلف از دست می دهد. حسین میماند و سه دختر. که دخترانش را شوهر می دهد و تنها میشود .

چندی بعد نیز  همسران هر سه دخترش هم از دنیا می روند. با توجه به این همه بلا او به منطقه  کوهستانی و خالی از سکنه میگوره (در نزدیکی روستای باینگان از توابع شهرستان پاوه ) می رود و با جسم معلولش شروع به کندن کوه میکند  تا شایت  فرود آوردن تیشه بر سنگهای سخت مرهمی باشد برای درد های پنهانش .حسین ۱۹ سال تشیه بر کوه میزند و بدون نا امیدی ادامه داده و حاصل این سالها تعدادی اطاق کنده شده در درون کوه است و خانه ای در دل کوه میکند و جالب تر از همه این که او این همه کار را با یک کلنگ و یک بیل به انجام میرساند و معتقد است کلنگ وی از الماس است . او با وجود تهی دستی میزبان مسافرانی است که برای دیدن او و خانه اش میروند  اطاق های او مکان مناسبی برای اسکان موقت و شب مانی است . اطاق های  حسین کوچک است ولی دنیای او بینهایت بزرگ است. هدف اصلی من از  اجرای این برنامه دیدن حسین و خانه اش در دل کوه بود .گزارش برنامه : در طی 4 روز موفق شدیم به استان های زیبای کرمانشاه و کردستان سفر کرده  و از زیبایی های این دو استان تاریخی و زیبا لذت ببریم ؛ دیدار از مناطق  بیستون ؛ طاق بستان ؛ ارومانات ؛ غار قوری قله غار کاک حسین که حاصل 20 سال زحمت این مرد بزرگ بود ؛ معبد اناهیتا ؛ روستای بی نظبر پالنگان و... از ویژه گی های این برنامه بیاد ماندنی  چند ساعتی بود که من در کنار کاک حسین بودم و به حرفها و درد دلهای او گوش میدادم  جای همه همنوردان در این برنامه خالی به امید سفری با شما ... 
عکسها از محمد امیری و مهری شهبازی

 ( روستای زیبای نودشه محمد امیری  ) برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید 

ادامه مطلب ...

عنوان برنامه : سفر به استان کرمانشاه و کردستان 


مدت برنامه  : 4 روز از پنجشنبه 93/7/10 الی یکشنبه 93/7/13 


 بخشی از طبیعت کردستان تابستان 91 محمد امیری
                                           با شما در  برنامه های شاد پاییزی 

ردوخانه درازه رود : یکی از سرشاخه های کارون است که از کوه دالان ونک و از منطقه چال غفار سرچشمه گرفته  و در طی مسیر آب چشه ناز ؛ امام قیس ؛  مادر و دختر ؛ چشمه علی ؛ گرد بیشه ؛ آب سفید سرپیر ؛ تنگ زندان و...به آن اضافه شده و در محلی به نام روستای معدن با آب دره عشق یکی شده و در ادامه به کارون میریزد . 


گزارش برنامه : طی یک برنامه یک ونیم روزه موفق شدیم همراه با همنوردان قدیمی از مسیر روستای سرپیر بروجن در امتداد رودخانه درازه رود تا روستای کلامویی از توابع شهرستان آلونی پیمایش نماییم . از ویژه   گیهای این برنامه پیمایش در کنار آب و شنا کردن در آبهای نسبتا خروشان بود .


عکسها از محمد امیری 


 

 

ادامه مطلب ...