X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

گزارش برنامه : روز جمعه 94/5/30 همراه با همنوردان قدیمی برنامه پیمایش  از روستای دوراهان تا انتهای پل کره بس را همراه با شنا در آبهای خروشان اجرا کردیم .پیمایش مسیر همراه با کوهنوردی و عبور از رودخانه بود جای  همنوردان غایب در این برنامه جذاب خالی بود . 


نمایی از رودخانه 


برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید  

ادامه مطلب ...

ساخت ابزارهای دره نوردی برای اولین بار در ایران با نام دنا 

(گروه کوهنوردی دنا اصفهان)

ابزارهای دره نوردی دنا ساخته شده توسط همنورد عزیزم امجد سموآتی افتخار کوهنوردی ایران که قبلا در همین وبلاگ و در تاریخ خرداد 93 نسبت به ساخت ابزار های کوهنوردی ساخته شده استاد سموآتی توضیح کامل داده ام در ادامه همان پروژه و با ساخت ابزارهای دره نوردی برای اولین بار در ایران با نامهای توتم ؛ ونوس (پیرانا) ؛ اوکا ؛ ای تی اس افتخاری دیگر برای جامعه کوهنوردی ایران بر جا گذاشته اند . و در این جا وظیفه هر کوهنورد ایرانی است که باتفکر این که ما باید ابزارمان را جهانی کنیم ابزارهای بیگانه را کنار گذاشته و با افتخار کلنگ دنا را در برف فرو کرده و در هنگام فرد از دره های زیبای ایران زمین با ابزار ایرانی فرود بیاییم .

 

Dena trekking valley instruments made by my dear friend amjad samavati.the honour of irans mountain climbing totem ,venuos (pirana) ,oka ,ats .            با شما بر فراز قله ها و فرود از دره های زیبا با ابزار دنا 

ﻓﺮﯾﺪﻭﻥ ﻣﺸﯿﺮﯼ ﺷﻌﺮﯼ ﮔﻔﺖ ﮐﻪ " ﺑﯽ ﺗﻮ ﻣﻬﺘﺎﺏ ﺷﺒﯽ ﺑﺎﺯ ﺍﺯ ﺁﻥ ﮐﻮﭼﻪ
ﮔﺬﺷﺘﻢ" ﻭ ﻫﻤﺎ ﻣﯿﺮﺍﻓﺸﺎﺭ ﺩﺭ ﺟﻮﺍﺑﺶ ﺳﺮﻭﺩ :

ﺑﯽ ﺗﻮ ﻣﻦ ﺯﻧﺪﻩ ﻧﻤﺎﻧﻢ ...
ﺑﯽ ﺗﻮ ﻃﻮﻓﺎﻥ ﺯﺩﻩﯼ ﺩﺷﺖ ﺟﻨﻮﻧﻢ
ﺻﯿﺪ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﺑﻪ ﺧﻮﻧﻢ
ﺗﻮ ﭼﻪ ﺳﺎﻥ ﻣﯽﮔﺬﺭﯼ ﻏﺎﻓﻞ ﺍﺯ ﺍﻧﺪﻭﻩ ﺩﺭﻭﻧﻢ؟
ﺑﯽ ﻣﻦ ﺍﺯ ﮐﻮﭼﻪ ﮔﺬﺭ ﮐﺮﺩﯼ ﻭ ﺭﻓﺘﯽ
ﺑﯽ ﻣﻦ ﺍﺯ ﺷﻬﺮ ﺳﻔﺮ ﮐﺮﺩﯼ ﻭ ﺭﻓﺘﯽ
ﻗﻄﺮﻩﺍﯼ ﺍﺷﮏ ﺩﺭﺧﺸﯿﺪ ﺑﻪ ﭼﺸﻤﺎﻥ ﺳﯿﺎﻫﻢ
ﺗﺎ ﺧﻢ ﮐﻮﭼﻪ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺗﻮ ﻟﻐﺰﯾﺪ ﻧﮕﺎﻫﻢ
ﺗﻮ ﻧﺪﯾﺪﯼ .
ﻧﮕﻬﺖ ﻫﯿﭻ ﻧﯿﻔﺘﺎﺩ ﺑﻪ ﺭﺍﻫﯽ ﮐﻪ ﮔﺬﺷﺘﯽ
ﭼﻮﻥ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﺒﺴﺘﻢ،
ﺩﮔﺮ ﺍﺯ ﭘﺎﯼ ﻧﺸﺴﺘﻢ
ﮔﻮﯾﯿﺎ ﺯﻟﺰﻟﻪ ﺍﻣﺪ،
ﮔﻮﯾﯿﺎ ﺧﺎﻧﻪ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺖ ﺳﺮ ﻣﻦ
ﺑﯽ ﺗﻮ ﻣﻦ ﺩﺭ ﻫﻤﻪﯼ ﺷﻬﺮ ﻏﺮﯾﺒﻢ
ﺑﯽ ﺗﻮ ﮐﺲ ﻧﺸﻨﻮﺩ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺩﻝ ﺑﺸﮑﺴﺘﻪ ﺻﺪﺍﯾﯽ
ﺑﺮﻧﺨﯿﺰﺩ ﺩﮔﺮ ﺍﺯ ﻣﺮﻏﮏ ﭘﺮﺑﺴﺘﻪ ﻧﻮﺍﯾﯽ
ﺗﻮ ﻫﻤﻪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻧﺒﻮﺩﯼ
ﺗﻮ ﻫﻤﻪ ﺷﻌﺮ ﻭ ﺳﺮﻭﺩﯼ
ﭼﻪ ﮔﺮﯾﺰﯼ ﺯ ﺑﺮ ﻣﻦ؟
ﮐﻪ ﺯ ﮐﻮﯾﺖ ﻧﮕﺮﯾﺰﻡ
ﮔﺮ ﺑﻤﯿﺮﻡ ﺯ ﻏﻢ ﺩﻝ،
ﺑﻪ ﺗﻮ ﻫﺮﮔﺰ ﻧﺴﺘﯿﺰﻡ
ﻣﻦ ﻭ ﯾﮏ ﻟﺤﻈﻪ ﺟﺪﺍﯾﯽ؟
ﻧﺘﻮﺍﻧﻢ ﻧﺘﻮﺍﻧﻢ
ﺑﯽ ﺗﻮ ﻣﻦ ﺯﻧﺪﻩ ﻧﻤﺎﻧﻢ...


                                                                                  همیشه دل شاد باشید 


گزارش برنامه :  امسال کوه دنا حسابی پذیرای ما شده بود با اجرای 4 برنامه سنگین  و همنوردی با دوستان شهرستان سمیرم نیز افتخار دیگری بود که طی این چند برنامه نسیب من گردید . در طی دو روز پنج شنبه  93/5/22 و جمعه 93/5/23 موفق شدیم همراه با  همنوردان عزیزم از سمیرم بر فراز چکاد لوکوره غربی ایستاده و جای همنوردان دیگر را خالی کنیم . ریزش یخچال در مسیر تنگ پیدنی نیز مانع از ادامه صعود نشد و با دور زدن تنگ و طولانی تر کردن ادامه مسیر داده و برنامه را با موفقیت به پایان رساندیم . جا دارد از همنوردان عزیزم آقایان عباس اسدی  ؛ بهرام سلطانی و محسن صمصامی که در این برنامه همراه و همدل ما بودند  تشکر و قدر دانی نماییم . به امید صعودی دیگر با این عزیزان .

تصاویر از محمد امیری و مهری شهبازی

 نمایی دور از قله پوتک  و لوکوره ( مهری شهبازی )

 

 برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید 

ادامه مطلب ...

زندان سلیمان تکاب 

زندان سلیمان نام کوهی مخروطی ‌شکل و میان تهی که در سه کیلومتری غرب تخت سلیمان قرار دارد. این کوه هزاران سال پیش، بر اثر رسوب کانی‌های آب دریاچه آن به وجود آمده‌است. ارتفاع این کوه از زمین مجاور خود حدود 100 متر می‌باشد و بر فراز آن گودال عمیقی در حدود ۸۰ متر دیده می‌شود که قطر دهانه آن به طور تقریب ۶۵ متر است.
احتمالاً دو هزار سال پیش مخروطی که امـروز خا لی از آب است و در دهانه تپه قرار دارد، پر از آب بوده و بقایای آب‌ انبارهای اطراف مخروط، نشانگر غیرقابل استفاده بودن آب این دهانه و دریاچه درون آن است؛ اما به مرور زمان و بر اثر حجم رسوبات و فرو ریختن به دهانه، شکاف‌های این دریاچه که در عمق ۱۰۰ متری قرار داشتند، بسته شده و مخروط خشک شده است.


                                    با شما بر فراز قله ها