X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

به نام یزدان پاک 
۲۹مهر روز کوهنورد بر تمام کوهنوردان مبارک
کوهستان مظهر پاکی ، تلاش و بخشش است و کوهنوردی آیین زندگی ، آیینی مبتنی بر روح جمعی و پایبندی به اصول اخلاقی. کوهنوردی که درک صحیحی از کوهستان و کوهنوردی دارد هیچگاه منافع خود را بر منافع جمع ارجح نمی شمارد و از موقعیت و موفقیت های تحصیل شده به نفع خود بهره برداری نمیکند.                                                                           همیشه بر فراز باشید 


گزارش برنامه : روز جمعه 93/7/24 همراه با همنوردان قدیمی و در هوایی لطیف موفق شدیم بر فراز قله شنلی در منطقه دهاقان قرار گرفته و به یاد گذشته تجدید خاطره کنیم جای همه همنوردان در این برنامه مفرح خالی بود . در این برنامه حرکت از جبه جنوبی و از روستای ورق شروع شد و از جبهه شمالی به پایان رسید . 


نمایی از چشمه شال مالاخ در جبهه جنوبی کمر کوه شنلی 


برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید 

 

ادامه مطلب ...

گزارش برنامه : در روز جمعه 94/7/17 همراه با گروه کوهنوردی دنا اصفهان موفق شدیم به قله زیبای دیان صعود کنیم و جای همنوردان غایب را خالی کنیم . نکته جالب توجه برنامه جاری بودن آب در چشمه های این منطقه در این فصل بود .

نمایی از کوه دیان 


 برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید  ادامه مطلب ...

حمل مجروح د رمعابر کوهستانی

حمل مجروح د رمعابر کوهستانی

ممکن است در یک برنامه کوهپیمایی یک نفر از اعضای گروه از ناحیه ی پا صدمه ببیند که راه رفتن را برای او مشکل سازد. بنا به شرایط موجود با رعایت کامل مسائل ایمنی و در حالیکه مطمئن شویم خطری مصدوم را تهدید نمی نماید، از روش های زیر برای حمل مصدوم تا نزدیک ترین جایی که بتوان به نیروهای امدادی دست پیدا کرد، استفاده می کنیم.

سعی کنید همیشه در زمان اتفاق حادثه از نیروهای امدادی کمک بگیرید. ردر جاییکه دسترسی به هیچ جا نداشته باشید و هیچ خطری مصدوم را تهدید نمی کرد می توانید خودتان مجروح را حمل کنید . برای این کار همیشه یک طناب 20 متری که منظم حلقه شده باشد و دارای گره محکم باشد داشته باشید. دو قطعه طناب انفرادی داشته باشید تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

حمل مجروح د رمعابر کوهستانی

روش حمل یک نفره با حلقه طناب

روی طناب یک بالشت نرم قرار دهید تا مصدوم راحت تر روی طناب بنشند.

روش حمل یک نفره با طناب انفرادی و چوب

از زیر انداز یا کیسه خواب روی چوب استفاده کنید تا بستری نرم به و جود آید.

روش حمل دو نفره با یک حلقه طناب

یک بالشت نرم روی طناب قرار دهید سپس مصدوم را روی آن بنشانید و مجروح دو دست خود را روی شانه حمل کننده ها قرار می دهد.

روش حمل دونفره با دو طناب انفرادی

یا کوله پشتی که چوب از میان طناب ها یا بند های کوله عبور می کند، بهتر است روی چوب بالشتک نرم قرار دهید تا مصدوم احساس ناراحتی نکند.

حمل با برانکارد به طریقه نشسته توسط سه نفرحمل با برانکارد به طریقه نشسته توسط سه نفر

در این روش آستین های یک بادگیر را داخل آن قرار می دهیم و چوب یا دیرک های چادر را از آستین ها عبور می دهیم . حمل کننده که در جلو قرار دارد کوله پشتی را می پوشد و سر چوب ها را داخل بند کوله پشتی قرار می دهد، مصدوم پشت به پشت حمل کننده جلویی می نشیند و هر کدام از دو نفر باقیمانده دیرک ها را می گیرند . این حمل خوب صورت می گیرد به شرط اینکه نفر جلو بتواند جلوی خود را ببیند.

حمل با برانکارد به طریقه خوابیدهحمل با برانکارد به طریقه خوابیده

در این روش دو یا سه بادگیر را مانند روش قبل آماده کرده و دو دیرک یا چوب بلند یا باتون از آن عبور می دهیم با این برانکارد با تعداد شش نفر حمل کننده ، به راحتی می توان مصدو م را حمل کرد.

ساختن برانکارد با یک حلقه طناب

در قسمت A از گره رکابی استفاده می شود.

در مرحله سوم ساخت برانکارد طناب را از حلقه های گره ها عبور داده و در نهایت به همدیگر گره دو سر طناب بزنید.                       با آرزوی سلامتی همه همنوردان 

گزارش برنامه : در طی یک برنامه یک روزه همراه با گروه کوهنوردی دنا اصفهان موفق شدیم بر فراز قله شاهکوه ایستاده و بر منطقه ای از اصفهان زیبا که در زیر هاله ای از غبار و آلوده گی است نظاره کنیم و افسوس بخوریم . "اصفهان" شهر زیبایی که روزی به برکت کوه های اطراف و ؛ وجود زاینده رود پر آب (زنده رود ) هوایی معتدل و بسیار پاک داشت  ......

جای همنوردان در این صعود پر خاطره  خالی بود . 


نمایی از شاهکوه 

  ادامه مطلب ...