X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

 رشته کوههای زردکوه : (مجموعه کوهستانی بلند و سر به فلک کشیده از رشته کوه زاگرس مرکزی) در حد فاصل دو رودخانه بزرگ کوهرنگ و بازفت در استان چهار محال و بختیاری قرار گرفته است. جهت این رشته از شمال غربی به سمت جنوب شرقی است. بسیاری از قلل آن تیز و کشیده و به صورت ستیغ های دندانه دار  است. بلند ترین قله آن کلونچین(4221 متر ) بوده و بیش از 10 قله بالای 4000 متر در زردکوه وجود دارد که معروفترین آنها شاه شهیدان، دوزرده، هفت تنان، سیردان، چال میشان و آب سفید است. مهمترین ویژگی کوههای منطقه که به صورت رشته رشته است وجود دره ها و گذرگاههای عمیق (که در زبان محلی به آنها تنگ می گویند) و یخچالهای آن است که از جمله آنها می توان یخچال ایلوگی ، پورسونان، کول خدنگ و خرسان را نام برد.برای دسترسی به هر کدام از قله های زرد کوه نیاز به راهنما ضروری است .راهنمای محلی ساکن درشهرستان  چلگرد آقای مجید طاهری 09132812202 .

گزارش برنامه : طی دو روز بیاد ماندنی تیم چهار نفره ما پنج شنبه 96/4/29 از اصفهان حرکت کرده و در شهرستان چلگرد به همنوردان شهرستان شهرضا و تیم کوهنوردی اسپادانای زاهدان (میهمانان عزیز )ملحق شدیم . پس از شب مانی در سالن چند منظوره اداره ورزش جوانان که از قبل هماهنگی شده بود . صبح جمعه 96/4/30 ساعت 3/30 با یک دستگاه نیسان یکی از همنوردان همراه تیم به طرف تونل دو  کوهرنگ حرکت کرده و پس از طی مسافتی حدود بیست دقیقه جاده خاکی بعد از سد تونل  دو نیسان  را در کنار چادر یکی از عشایر مهربان بختیاری مستقر در منطقه پارک کرده و در این تاریکی مطلق با روی گشاده و باز شیر مرد عشایر رسم مهمان نوازی آموختیم . با  دعای سلامت برگردید شیر مرد عشایر ادامه راه دادیم و پس از طی مسافتی میان بوته های گون وارد تنگ کول خدنگ شده و طی 16 ساعت برنامه سنگین موفق شدیم بر فراز قله کلون چین ایستاده مراسم قله را انجام داده و جای همنوردان را خالی کنیم و پایان خوش برنامه  . 

نمایی زیبا از قله کلونچین 

 

برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید 

ادامه مطلب ...

برای آشنایی با قله لوکوره به لینک زیر در همین وبلاگ  رجوع کنید . 

http://sofehfree.blogsky.com/1391/04/03/post-228/

گزارش برنامه : در طی دوروز بیاد ماندنی ( 96/4/15 الی 96/4/16 ) موفق شدیم صعود مشترکی همراه با همنوردان گروه چکاد اصفهان و اژکهن اصفهان و به میزبانی و همت تیم توانمند مانوش سمیرم به مناسبت  یادواره همنورد به آسمان سفرکرده "مهندس امجد سماواتی" به انجام برسانیم و بر فراز قله لوکوره غربی دنا یاد این عزیز را گرامی بداریم روانش شاد باشد . در این گزارش جا دارد تشکر صمیمانه ای داشته باشیم از گروه مانوش شهرستان سمیرم جهت برگزاری میزبانی و مدیریت بسیا عالی برنامه و برای همه این عزیزان آرزوی سلامتی و فراز قله ها را دارم .

نمایی از قله لوکوره و پوتک 


برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید  

ادامه مطلب ...

شاه‌وار : بلندترین قله منطقه البرز شرقی، و در مرز استان‌های سمنان در گلستان قرار دارد. این کوه در شمال شهرستان شاهرود و شمال روستای نُکارمَن و شرق روستای تاش و در جنوب روستای سیاه مرزکوه جای گرفته‌است. شکل قله به صورت مخروط بزرگ خوابیده و صاف نمایان‌گر می‌باشد و فقط از طریق خط الرأس شمال شرقی به سایر ارتفاعات البرز شرقی می‌پیوندد.

شاهرود از شهرهای استان سمنان بوده و دارای نامهای قدیمی : حنچره – شخره – شاخره می باشد. شاهرود در حد فاصل میان راه تهران به مشهد در ۴۰۰ کیلومتری قرار گرفته و از شمال به گرگان و از غرب به بزوار و بردسکن و از جنوب غربی به دامغان منتهی می شودشاهرود در حد فاصل دو آب و هوای مرطوب و بارانی شمال و کویری جنوب قرار دارد.جاهای گردشگری و دیدنی : چنار سوخته – تکیه زنجیری (بازار) – مسجد امام حسن عسگری – مسجد و آرامگاه بایزید بسطامی – موزه حیات وحش – موزه آب اشاره کرد.
روستای مجن : در ۳۸ کیلومترطی شمال غربی شاهرود قرار گرفته و تنگه داستان که آبشار گراب مجن یکی از دیدنی ترین آبشارها می باشد. بعد از رسیدن به روستا ۸ کیلومتر جاده خاکی شما را به سد مخزنی مجن رسانده که دارای راه بند بوده و مبلغ ۲۵۰۰ تومان ورودی دارد و تا یه یال آبشار می رسیم.
روستای تاش بالا : در ۴۴ کیلومتری شمال غربی شاهرود و محل صعود کوهنوردان به قله شاهوار می باشد.از اول جاده تاش ، مسیر جاده به صورت چهارباغ می باشد که راه مرکزی ایران را شاهرود به شمال گرگان می رساند.
چشمه پیرمیشی و معدن بوکسیت تاش: جای مقدس و قابل ستایش برای اهالی روستا بوده و دارای یک سرویس بهداشتی و مقدار زیادی ظرف جهت پخت و پز و یک سمبل بیرق که پارچه های زیادی به آن بسته شده و دارای چشمه آب و درختان بید و داغداغان زیاد وجود دارد.
پوشش گیاهی:زرشک – انواع گون – جارو علفی – زیره وحشی – نسترن وحشی – اُرس – گندمی
پوشش جانوری: خرس قهوه ای- کل و بز – گرگ – تشی – کبک دری – گراز
مسیر های صعود:
۱- جنوب روستای نکارمن که بیشتر در زمستان صعود می شود که سریعتر به روستا رسیده و دسترسی زودتر به روی یال و آفتابگیر بودن مسیر
۲- مسیر غربی : روستای تاش بالا – معدن بوکسیت : چشمه پیرمیشی – دره خرسان
۳- روستای سیاه مرزکوه از شمال
مسیر دسترسی به شاهرود : کرج – بلوار آزادگان – سه راه خاوران – پاکدشت – گرمسار – سمنان – دامغان – شاهرود – سه راهی روستای مجن – روستای تاش بالا – معدن بوکسیت

آبشار کبودال : در موقعیت جغرافیایی E365219 N545319 در ۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر علی آباد کتول از توابع استان گلستان واقع است. در ضلع جنوب شرقی شهرستان و در دل جنگل و دامنه ی کوه هارون به فاصله ی 4 کیلو متر آنچه که چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد طبیعت بکر و رود خانه ی با صفای کبودوال می باشد که یکی از زیباترین آبشار ها (و تنها آبشار خزه ای ایران) را در خود جای داده است.

 

در صورتی که از شهر گرگان به سمت علی آباد حرکت کنید تابلوها شما را به سمت آبشار و جنگل های کبودوال راهنمایی می کند که پس از 5 کیلومتر مسیر جنگلی به محل پارک خودرو خواهید رسید و از آنجا با پیاده روی نیم ساعته و گذر از کنار رودخانه به آبشار تمام خزه ای کبودوال میرسید. آب این آبشار از دامنه شمالی کوه هارون به ارتفاع 1780 متر سرچشمه می گیرد و با عبور از جنگل زیبای کبود وال منظره بسیار بدیعی را بوجود آورده است. این آب زلال و شفاف بوده و قابلیت شرب دارد.

 

آبشار کبودوال که از چشمه های جنوبی تشکیل گردیده در عمق دره ای که جنگل انبوهی آن را پوشانده واقع گردیده، آب آن زلال و شفاف بوده، زمزمه حرکت آب در فضای آرام و سکوت جنگل، بهترین وسیله تسکین و آرامش انسان است.آب این رودخانه و آبشار قابلیت شرب دارد و در مسیر آبشار، سکوها و چادرهای انفرادی و گروهی به تعداد کافی و مناسب نصب شده است. آلاچیقها و مسیرهای دسترسی نیز تعبیه شده اند.


گزارش برنامه : روز دوشنبه 96/4/5  همراه با همنورد گرامی از کنبد کاووس آقای احمد کولف از مسیر روستای تاش و چشمه میشی به قصد صعود قله شاهوار حرکت کردیم و در ابتدای مسیر با همنوردان کاشمر که چهار نفر بودند هم گام و هم تیم شدیم و طی مسیر کرده و ساعت 11/30 بر فراز قله شاهوار مراسم قله اجرا گردید و سپس بعد از صعودی موفق بازگشت به طرف پایین انجام شد . بازدید از آبشارهای آق سو در جنگل گلستان و آبشارهای کبود وال نیز در ادامه برنامه ما بود که به همت همنورد عزیزم جناب محسن خان احمدی و خانواده محترم با برنامه ریزی بسیار عالی انجام شد . جا دارد که در این گزارش از همکاری همنورد عزیز جناب احمد کولف برای همراهی در صعود و خانواده محترم خان احمدی همنوردان عزیزم بی نهایت تشکر و قدر دانی کنم که اوقات پر خاطره ای را برای ما فراهم کردتد . 

کوهنوردان بخاطر داشتن خانواده ای بزرگ در سرسر کشور هیچ گاه تنها نیستند . 


نمایی از قله شاهوار 


برای مشاهده بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید 

  ادامه مطلب ...

برای اطلاعات قله هشتاد به لینک زیر که در همین وبلاگ است رجوع کنید 

http://sofehfree.blogsky.com/1391/03/28/post-222/

گزارش برنامه : طی یک و نیم  ( پنج شنبه 96/4/1 و جمعه 96/4/2 )روز برنامه عالی همراه با دو تن از همنوردان خوبم موفق شدیم به منطقه فریدون شهر رفته و به  دوستان عزیز عشایرم  سری بزنیم و سپس در  روزجمعه 96/4/2 موفق شدیم بر فراز قله فنی هشتاد ایستاده و جایی همه همنوردان را خالی کنیم . 

نمایی از قله هشتاد 


برای مشاهدا بقیه عکسها ادامه مطلب را کلیک کنید 

  ادامه مطلب ...